Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Kvalitní bydlení za dobré peníze

Není pravda, že by se i při dnešních cenách nedal koupit cenově zajímavý byt, nicméně takové se většinou nachází v lokalitách, kde moc lidí bydlet nechce. Proto jsou tak levné. Jinde už se nedá nic zajímavého a zároveň levné koupit. Nestaví se a kde se nestaví, tam se také nebydlí. Proto jsou ceny nemovitostí zrovna u nás tak vyšponované. V okolních státech člověk musí dát za své vlastní bydlení zhruba dvacet měsíčních platů, zatímco u nás je to skoro dvojnásobek. Proto hodně lidí už na koupi vlastního bytu rezignovalo a raději si zařídilo nevýhodný, nicméně pořád relativně dostupný podnájem.

Ikona domu

Jde to však i jinak, a hlavně levněji. Jen je potřeba nezaměřovat se neustále na klasiku ve formě bytů, ale zkusit žít i trochu jinak, konkrétně v celoročních mobilních domech. Ty jsou dnes již po všech stránkách dostatečně kvalitní a nabízejí širokou škálu možností. Tedy v rámci své cenové kategorie.

Jurty

Pohodlný život

Je dobré se zmínit hned na začátku o velikosti mobilních domů, hlavně tedy jejich interiérů. Ty nejsou kdovíjak velké a ani to snad nikdo neočekává. Jedná se o bydlení, jenž se standardně přepravuje po silnicích, a tudíž na cesty musí vlézt. Nejedná se tedy o nic obřího, spíše naopak. Tento druh obydlí je vhodný pro páry, případně rodiny s jedním dítětem. Rozhodně se nejedná o nic, co by mohla okupovat rodina s pěti dětmi. Ve třech se však ve větších verzích žije velmi dobře a pohodlně. Vzhledem k bohaté výbavě většinou majitelé nemusí příliš řešit nákup dalšího zařízení, což je další výrazné plus.

Podnikatelský sektor

Také v podnikání se mnohou mobilní domy docela dobře uplatnit. Samozřejmě z nich nejde udělat samoobsluhu nebo velký sklad, nicméně se dají přebudovat třeba do formy skromného kadeřnictví, případně mohou fungovat jako dočasné ubytování pro námezdní dělníky. Možností je však samozřejmě mnohem více. Zde už záleží na fantazii majitele.