Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Jízda na motorce


NÄ›kdy je opravdu prima, když lidé dÄ›lají to, co je baví, protože kdyby lidé museli dÄ›lat jenom to, co je nebaví anebo k tomu byli nuceni, tak by byl život pÅ™eci smutnÄ›jší. Proto jsem si Å™ekla, že když mÄ› kdysi vždycky bavily motorky a jako malá holka jsem mÄ›la také hraÄku motorku, takovou elektrickou, že bych vlastnÄ› si také v dospÄ›losti mohla pořídit nÄ›jakou motorku, nÄ›jakou pÄ›knou motorku, ne nÄ›jakou silnou motorku, protože silné a veliké motorky se mi ani nelíbí. Navíc mÄ› to pÅ™ijde velice zbyteÄné a také nebezpeÄné. Znám nÄ›kolik lidí, kteří se právÄ› na motorce vybourali a potom to s nimi nedopadlo vůbec dobÅ™e.

A co motocyklistické závody?

Takže jsem si Å™ekla, že nebudu machrovat anebo se nÄ›jak pÅ™edvádÄ›t, že bych si poÅ™izovala nÄ›jakou velikou těžkou motorku. Ale že bych si spíše pořídila nÄ›jakou lehkou motorku, jenom tÅ™eba nÄ›jakou, která jede maximálnÄ› sto kilometrů v hodině a tak podobnÄ›. Jenomže když jsem se dozvÄ›dÄ›la, jaké jsou ceny, kolik stojí motorky a jak jsou drahé, tak jsem si Å™ekla, že vlastnÄ› tohle ani nemůže být pro mÄ› dostupné. Je to vÅ¡echno tak moc drahé. Ale proÄ? Potom mi kamarádka Å™ekla, že si klidnÄ› mohu pořídit motorku, která je tÅ™eba z druhé ruky a že ona má zrovna svou tetu, která po své dceÅ™i prodává motorku, protože její dcera otÄ›hotnÄ›la.

Jízda na motorce je zábava.

Nemohla už na motorce jezdit. A jelikož její dcera se prý vzteká, že bude prodávat její motorku, tak ji teta musí prodat sama a nyní motorku prodává opravdu hodně pod cenou a také by si přála, aby ji měl někdo známý, že ji nechce prodat někomu úplně cizímu. Myslím si, že tohle by byl opravdu ten nejlepší kup, co bych mohla udělat, když jsem si přála motorku. Takže jsem kamarádce řekla, ať mi domluví s její tetou nějaký sraz, že se domluvíme a že si třeba motorku koupím. Víte, jak to nakonec dopadlo? Samozřejmě, že jsem si motorku koupila, byla opravdu levná, téměř zadarmo. A já už tuto motorku mám pátým rokem a řeknu, že slouží opravdu perfektně.