Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Na Vltavu s dodávkou až k Soumarskému mostu

Začněte s plavbou nad Vyšším Brodem

Většina vodáků se vydává na splouvání Vltavy do Vyššího Brodu. Je tu k dispozici poměrně rozsáhlý kemp a samotné městečko má velmi malebné náměstí s mnoha obchůdky a s vyhlášenou pekárnou. Vyplatí se tu trávit alespoň jeden den jako odpočinkový, prohlédnout si areál kláštera y využít tamního krásného prostředí k relaxaci.

Rožmberk nad Vltavou

Velkého zájmu vodáků tu využívají i půjčovny lodí a vodáckého vybavení, ty vám pronajmou loď obvykle zde a vy s ní doplujete až třeba do Českých Budějovic. Rádi bychom vám však připomněli, že přijdete i jeden z nejzajímavějších úseků horního toku řeky, a sice mezi Soumarským mostem a přehradou Lipno.

Máte-li zájem tento kout přírody osobně poznat, můžete využít služeb půjčovny dodávek v Praze a pronajmout si tu vůz s tím, že do přívěsného vozíku naložíte plavidla a vydáte se s nimi všichni pohromadě do kempu u Soumarského mostu. Plavidla je možné převážet buď přímo v přívěsu, např. nafukovací rafty nebo kánoe, anebo v případě polyetylenových či laminátových lodí budete potřebovat na vozík svařovanou nástavbu. Výhodné pro vás může být přívěs zakoupit, pokud vlastníte více lodí a jezdíte např. s partou na vodu pravidelně. Přívěs pak vždy pohodlně připojíte na tažné zařízení velké dodávky a vyrazíte na vodu třeba v osmičlenném složení.

Vltava nad Lipnem

A právě na horním toku Vltavy, kterou odděluje od Vyššího Brodu přehrada Lipno, uplatníte přívěsný vozík a přepravní dodávku naprosto dokonale. Bude totiž nutné převézt lodě přes Lipno na vzdálenost přibližně čtyřiceti kilometrů, pokud ovšem nechcete pádlovat na hladině Lipna, což je málo pravděpodobné. Dodávka vám tak umožní být velmi pružní, co se týče přesouvání z místa na místo, a můžete toho využít i tehdy, budete-li chtít nějaký nezajímavý úsek plavby minout, např. poblíž papírny Větřní nad Českým Krumlovem.