Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

V tom se jeden nevyzná

Jestli si myslíte, že vy nebo někdo jiný, dejme tomu nějaký developer, postavíte někde nějakou budovu a tím to pro vás skončí, jste na velkém omylu. Jistě, bez stavby žádná budova nevznikne, jenže na pouhou stavbu se to tu v žádném případě omezovat nedá. Je tu celá řada povinností, jež musí vybudování něčeho takového předcházet, a pak je tu i spousta toho, co musí nevyhnutelně následovat a co se nesmí ignorovat, aby tu vše fungovalo tak, jak už jsme na to my lidé zvyklí.

V každé takové budově musí být pochopitelně zavedena elektřina. Nebo tedy možná vlastně nemusí, ale do objektu bez proudu by se sotva chtěl někdo nastěhovat a žít v něm nebo pracovat. A aby tu elektřina byla a fungovala tak, jak tomu má být, je nezbytné tu mít podle potřeby silnoproudou a slaboproudou elektroinstalaci. A tu nestačí samo sebou jenom vybudovat, ale také ji následně kontrolovat, udržovat či opravovat.

výšková budova

Pak je tu potřeba někdy i chlazení a klimatizace či vzduchotechnika, a jindy pro změnu kotelna či jiné vytápění. Někdy jsou tu potřeba výměníkové stanice, někdy tepelná čerpadla a solární kolektory, rozvody s otopnými tělesy a podlahové topení. A ani to se tu nezíská automaticky, i k tomu je potřeba využití služeb profesionálů.

V mnoha objektech nesmí chybět dokonce ani elektronické zabezpečovací nebo požární systémy, evakuační rozhlasy, kamerové systémy, protipožární ucpávky a klapky, hromosvody a uzemnění, elektrotechnika a komunikační technika, LDM armatury, úpravny vody či průmyslová zařízení…

domy u vody

A ruku na srdce – kdo z nás tomu všemu rozumí? Skoro nikdo. A proto provádíme projekci, poradenství, montáž, revize, provoz, správu a servis s pomocí příslušných odborníků. Díky nimž máme vždy jistotu, že bude jakákoliv budova dokonale sloužit ke svému účelu.

Zatímco kdybychom to podcenili nebo se spolehli na své amatérské dovednosti, mohlo by to skončit i hodně špatně.