Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Proč využít nebankovní hypotéku?

Nebankovní společnosti poskytují jak spotřebitelské úvěry, tak nebankovní hypotéky. Většinou nepotřebují dokládání příjmů a přivřou narozdíl od banky oči i nad jinými věcmi, které by pro banku byli důvodem k okamžitému zamítnutí vaši žádosti. Tyto výhody však mají většinou úskalí v podobě vysokých úroků nebo RPSN. Nicméně v dnešní době se trh s nebankovními společnostmi rozmohl natolik, že se vytvořila velká konkurence, a je docela možné, že mezi nimi najdete i takové, které vám mohou nabídnout výhodnější podmínky než třeba vaše banka.

peníze

Kdy se vyplatí se obrátit na nebankovní společnost?

Problém s doložením příjmů

Pokud víte, že ze svých příjmů byste neměli problém hradit měsíční splátku za půjčku, ale máte z nějakého důvodu problém s doložením výše svých příjmů, může být nebankovní půjčka pro vás to pravé. Tyto společnosti obvykle netrvají tak přísně na prověřování vašich příjmů. Ovšem v takovém případě si opravdu dobře promyslete, zda budete schopni požadovanou částku splácet, abyste se později nedostali do potíží.

Potřebujete rychle peníze

Nebankovní společnosti vám obvykle poskytnou půjčku rychleji než bankovní společnosti. Je to právě z důvodu menší byrokracie, a ne tak přísných podmínek, které je poté třeba ověřit. Zejména u hypotéky se vám tato varianta může vyplatit, jelikož u bankovních společností trvá celý proces vyřízení žádosti poměrně dlouhou dobu. U nebankovní společnosti dostanete hypotéku klidně během dvou dnů.

kalkulace

Máte záznam v registru dlužníků

Pokud jste si již předtím brali půjčku a nepovedlo se vám ji splatit včas, pravděpodobně máte záznam v registru dlužníků. Tento záznam bude trvat tři roky, než z něj budete vymazáni. Pro bankovní společnosti je to obvykle jasná známka toho, že vám jakoukoliv formu financování zamítnou, i třeba kreditní kartu či povolený debet. Nebankovní společnosti jsou schopné vám i přes tento záznam poskytnout spotřebitelský úvěr nebo třeba hypotéku.