Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Malý pomocník

Kdo to tipl na mobilní telefon, uhodl to. Ano, tento malý všeuměl je tu s námi už pěkně dlouho, a spousta lidí by se bez něj už ani neobešla. Není se co divit. Dělá za ně spoustu věcí. Nu a ti druzí, kteří jej mají jen kvůli hraní a dalším hloupostem se bez něj neobejdou také. 

Pro běžného uživatele je to především přístroj pro telefonní hovory. To je vlastně priorita. Ale když už ty další funkce má, proč je nevyužít. Takže se používá kalendář, mail, kalkulačka a spousta dalších a dalších. A co nemá telefon již v sobě, dá se snadno sehnat přes aplikace, ve velké většině zadarmo.   

mobil

Mnozí lidé přes mobil řeší své bankovnictví, posílá maily, nebo udržuje v chodu domácnost. Ano, i to už mobil umí, jen je k tomu třeba mít doma vybavení. 

Není snad dnes člověka, který by mobil neměl a který by se jej vzdal. Ani si to neuvědomuje, ale stává se na něm závislý. Bez wi-fi sítě začne používat data, což je ovšem něco pro obchodníky, a ti proto nějak moc volné wi-fi nechtějí. Jenže ta už je skoro všude. V restauracích, v hotelích, v kempech, a dokonce i ve vlacích a autobusech. Takže zájem o data klesá, a to obchodníky samozřejmě štve. 

mobil

Přesto zde stále mají zlatý důl, když jim člověk platí nehorázné sumy. Zrovna včera jsem četl že zrovna v našem státě jim platíme o sto procent víc než v jiných státech v Evropě. Já osobně to posoudit nemohu, protože neznám ceny. Data nepoužívám a nikdy nebudu. A nemám čas si tuto informaci ověřovat. Ale podle toho, co slýchám od známých, tak to může být pravda. Ale jistě to nevím, takže tuto informaci berte jako od agentury JPP. 

Přesto všechno máme své přístroje rádi a jsme jim vděčni minimálně za úsporu času, kterého máme díky nim více. A prý to bude ještě lepší, až se budou moci přes mobil či aplikaci vyřizovat další věci v dalších kancelářích. Takže hleďme s radostí do budoucna a přejme si, aby už to tady bylo.