Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Naše motodílna

Vždycky jsem snila o tom, že budu mít svoje vlastní auto.  Jenomže jak jsem později zjistila, tak vím, že jsou však velmi drahé pohonné hmoty a taky všelijaké díly na auto. Pamatuji si to od svého kamaráda. Můj kamarád si pořídil auto z bazaru. A byl to auto moto obchod. A můj kamarád chtěl buďto motorku anebo auto. Takže si v obchodě Auto Moto vybral nakonec auto a asi udělal podle mě dobře. Tam může vozit taky velké nákupy a celou svou rodinu. A já musím říct, že jsem mu dala za pravdu, protože auto je přece jenom více praktické. A navíc auto se dá využívat opravdu vlastně celoročně. Natož na motorkách se jezdí jen sezónně.

Tohle je nádhera.

Na motorce přece nemůžete jezdit v zimě anebo za silného deště. Kdežto auto je na tom úplně jinak. Taky když někam spěcháte, je na to lepší auto než nějaká motorka. A právě si pamatuji, když můj kamarád naboural. On naboural do sloupu. Protože autem dostal smyk. Takže auto muselo jít do opravny. A sice měl auto pojištěné, ale i tak platil nemalé peníze. A zjistil, že auto opravdu stojí velké peníze. Tak jsem si řekla, že s tím ještě počkám. Počkám, než se nějak ustálí všechny ceny a já budu vědět, že nebudu pak platit moc peněz v nějaké autoopravně.

Líbí se vám retro?

Navíc se taky musím pevně naučit pořádně řídit od kamaráda. A musím si prvně udělat totiž řidičský průkaz, abych to měla všechno hotové a připravené, potom si pořídit nějaké auto. Nebo že bych si pořídila motorku? To nevím, to by mi asi rodiče nedovolili. Báli by se, že se na to nějak přizabiji. A já se jim nedivím, já bych asi svému dítěti taky striktně zakázala motorku. Je to velmi nebezpečné a stačí jedna nehoda a neštěstí je na světě. A co si o jízdě na motorce myslíte vy? Nebo čemu byste dali přednost, kdyby jste měli na výběr mezi motorkou a autem? Tady bych řešila hlavně praktičnost věci, nemyslíte?