Urychlení procesů výroby

Máte firmu, která sériově vyrábí určitý výrobek. Denně jich vaše stroje vyrobí tisíce, ale máte problém s kontrolou výrobků? Aby stihlo kontrolní oddělení všechny výrobky zkontrolovat, musíte zaměstnávat spoustu lidí, a navíc lidé dělají chyby, každý se někdy splete, ale vás to poté stojí další peníze za reklamace a opravy. Co s tím? No přece najít si firmu, která vyrábí jednoúčelové stroje a poslat jim poptávku na poloautomatický nebo automatický stroj, v podstatě robota, který si sám výrobek vezme ze zásobníku, přeměří potřebné rozměry, které výrobek musí splňovat a vyhodnotí, zda půjde výrobek do expedice nebo jestli je to zmetek, a v tom případě výrobek vyřadí z procesu výroby. Neomylný stroj, který bude specificky navržený přesně dle vašich potřeb a představ, a proto to bude jednoúčelový stroj. Stroj, který nahradí spoustu lidí, které nemusíte vyhodit, ale mohou přejít na jiná pracoviště a zvýšit např. objem výroby.

automatizace

Vývoj jednoúčelových strojů zaměstnává konstruktéry všech strojních oborů. Konstruktér bude spolupracovat s programátorem, ale celá konstrukce a specifikace stroje bude na něm. Programátor je vytvoří program a zadá hodnoty. Do týmu bude patřit i elektrikář a možná i specialista na hydrauliku. Bude záležet na tom, co všechno váš jednoúčelový stroj bude muset umět, co vše si od jeho práce slibujete. Komunikace mezi vámi a firmou, která vám stroj bude navrhovat je velmi důležitá, protože konstruktér jistě už nějaký stroj navrhnul a zprovoznil, ale ten váš bude prototyp, jako je každý nový jednoúčelový stroj.

automatizace

Výroba jednoúčelových strojů Imtts je těžký strojírenský obor, protože každý zákazník má zcela jiné požadavky. Může jít o výrobní stroje, ale i plně automatizované roboty na kontrolu výrobků. Může to být stroj do potravinářského průmyslu stejně tak jako stroj na výrobu hliníkových profilů. Zákazník si skutečně může přát cokoliv a konstruktér mu to musí umět nabídnout.