Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Podnikání má vynášet

Každý http://forum24.cz/u-babise-panuje-strach-z-topolanka-andrej-krici-lidovky-tahaji-dalika/ , kdo se rozhodne soukromě podnikat, tak činí proto, že si chce tímto způsobem vydělávat peníze. Není divu, že my lidé takto smýšlíme, protože právě k tomu přece soukromé podnikání slouží, právě od toho tady je. A kdyby podnikání nepřinášelo peníze, nikdo by se mu jako zbytečné přítěži nevěnoval.

Jenže se všeobecně ví, že v soukromém podnikání obvykle chybí jistoty. A tak není zaručené, že když si tím někdo chce vydělat, také si vydělá. Často má podnikatel jisté představy a očekávání, které se ale nevyplní, protože příjmy nejsou z nějakého důvodu takové, jaké by měly být. A pak podnikání skomírá nebo i přímo hyne, a ani tomu, koho mělo živit, se nevede nejlépe.

mince centavos

Ale peníze tu zkrátka jsou nezbytné. A když se je někdy nepodaří v dostatečném množství vydělat, je třeba získat je klidně i za cenu toho, že si je podnikatel někde půjčí. Jenže právě pro onu nejistotu, jež v soukromé sféře panuje, je běžné, že finanční ústavy často žadatelům o půjčku z řad podnikatelů nevyhoví. Každý poskytovatel půjček chce mít jistotu, že se se svými poskytnutými penězi zase shledá, a když má dojem, že je taková návratnost půjčky ohrožena, raději nic nepůjčí.

cizí rupie

A právě z tohoto důvodu je americká hypotéka bez registru tak významnou nabídkou, na kterou kdekdo ze soukromých podnikatelů sází. Protože u té se na rozdíl od jiných půjček nevyžadují za každou cenu vysoké příjmy nebo třeba čisté registry dlužníků. A přesto tu žadateli půjčí. Proč? Protože se zde dává coby záruka splácení do zástavy nemovitost. A ten, kdo může u nebankovní společnosti nějakou nemovitost zastavit, si tudíž může být jist, že mu tady vyhoví, že mu peníze půjčí. A to klidně i spoustu peněz.

A tak právě na nebankovní hypotéky sází kdekdo ze soukromníků. Protože těm jsou peníze zapotřebí. A nemá smysl, aby tito žádali někde v bance, kde sotva uspějí, když je nebankovní hypotéka jistotou.