Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Peněz nemusí být málo

My lidé máme často tu smůlu, že se potýkáme s nedostatkem finančních prostředků. Což by snad ani nevadilo, kdyby peníze nebyly tím, čím jsou. A to nástrojem, za který si pořizujeme všechno, co je nám k životu potřeba.

Jenže peníze potřebujeme právě proto, že si za ně nakupujeme všechno, bez čeho se v životě nechceme nebo dokonce nemůžeme obejít. A tak se zkrátka musíme postarat o to, abychom peníze měli. Musíme si je vydělat, je-li to aspoň trochu možné. A pokud to možné není? Pak nám přijde vhod alespoň půjčka.

cizí peníze

Když nemáme vlastní peníze, obracíme se zkrátka na nějakou tu finanční instituci, u níž se dá předpokládat nebo aspoň doufat v to, že nám zde nějaké ty peníze půjčí. Jenže si musíme na rovinu přiznat, že v toto nestačí jenom doufat. Půjčení si peněz si totiž musíme v první řadě zasloužit. Tím, že prokážeme svoji schopnost peníze, které nám tu půjčí, i vrátit. Bez toho by totiž bylo naivní doufat, že nám v takové bance nebo podobné instituci vyjdou vstříc. Bez záruk schopnosti a ochoty splácet nás tu do jednoho odmítnou.

Ale nikdo nepodává žádost o půjčku a nedokládá všechno to, co se po něm v bance požaduje, jenom proto, aby si pak vyslechl negativní rozhodnutí. O půjčky se žádá proto, aby se tyto dostaly. A tak je nejednou potřeba zamyslet se nejenom nad tím, jak velkou pomoc potřebujeme a za jakých podmínek jsme ji ochotni akceptovat, ale i nad tím, koho o půjčku požádat, abychom uspěli.

peníze reály

A když na tom nejsme ekonomicky valně, je zpravidla rozumné požádat nebankovní společnost. Protože je-li tady naší volbou nejlevnější hypotéka https://www.fahd.cz/ a vlastníme nějaký nemovitý majetek, můžeme počítat s tím, že nám zrovna tady požadované peníze půjčí, a to i kdybychom nebyli ani zdaleka tak dokonalí, jak se to u většiny půjček vyžaduje. Tady se dá nemovitost do zástavy a máme to, co jsme chtěli mít. Tedy peníze na překlenutí těžkých období nebo na zaplacení výdajů, které si prostě momentálně při svých příjmech nemůžeme dovolit.