Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Jak překonat strach a stud z fitness center?


Návštěva fitka v některých může vzbuzovat strach a stud. A je to přirozené, zvláště, pokud jsme fitness centrum nikdy předtím nenavštěvovali. Ale rozhodli jste se, že začnete, což je jenom dobře. Věřte, že brzy si zvyknete a návštěva fitness centra pro vás bude něco naprosto přirozeného. Pojďme se ale podívat na pár způsobů, jak překonat prvotní strach a stud z návštěvy fitness centra.

Skupinová lekce

Pokud máte strach navštívit fitness centrum z toho důvodu, že máte pocit, že se každý bude dívat jen na vás, je možná pro vás pro začátek lepší zvolit skupinovou lekci. Nemusíte vědět, co děláte, jelikož celou dobu je přítomný instruktor, který vám předcvičuje jednotlivé cviky. Jste ve větší skupině lidí, ale zároveň se soustředíte každý na sebe. Hodně lekcí je navíc určeno přímo pro nováčky v cvičení, takže nemusíte mít strach, že danou lekci nebudete zvládat.

cvičení

Naplánujte si lekci s osobním trenérem

Pokud se chcete vrhnout rovnou do víru fitness, ale zkrátka nevíte, jak začít, pomůže vám tyto problémy a strach překonat fitness trenér. Odborník vás naučí, jak se používají všechny jednotlivé stroje a pomůže vám naplánovat váš trénink tak, abyste posílili všechny důležité části a zaměřili se přesně na ty změny, kterých chcete dosáhnout. Jedná se samozřejmě o trochu dražší záležitost, ale zde se vyplatí investovat. Pokud hledáte cenově dostupného trenéra, podívejte se na fitness trenér Liberec Mila Michalíček.

trénink

Běžte cvičit ve vhodnou dobu

Rozhodli jste se, že své začátky zvládnete sami? Ničeho se nebojte, zvládlo to už tisíce lidí před vámi, tak proč ne zrovna vy! Pokud jste nervózní, že při vašem cvičení budou přítomni cizí lidé, zvolte si vhodnou dobu, kdy se do fitka vydat. Nejlépe hned po ránu, nebo naopak před zavírací dobou. Vyhněte se odpoledne kolem 15–18 hodiny, jelikož v tuto dobu nejvíce lidí míří přímo z práce do fitness centra.