Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Ochrana mobilního telefonu

Pády

Když si pořídíme nový mobilní telefon, tak z něj máme radost a užíváme si jej naplno. Je však vhodné hned na začátku koupit obal a nějakou ochranu displeje. I když si řekneme, že na něj budeme dávat pozor, tak se může stát cokoliv. Třeba nám vypadne z kapsy a spadne na betonový chodník. Takových scénářů je možných opravdu spousta. Samozřejmě zařízení není stavěné na takový náraz, takže když nám spadne mobil bez obalu, tak to může způsobit různé poškození.

bílý mobil

Taková výměna displeje není zrovna nejlevnější záležitostí, přičemž samozřejmě záleží na tom, v jaké cenové kategorii je naše zařízení. Rozhodně je dobré chovat se k zařízení s ohledem, přičemž není vhodné jej dávat do kapsy společně s klíči. Když nemáme voděodolné zařízení, tak je zapotřebí dávat si pozor na vlhkost, protože ta by mohla výrazně poškodit elektroniku, což není nic příjemného. Dalším nežádoucím prvkem je prach.

Ochranné prvky

Co se týče pouzder, tak na výběr máme hned několik druhů. Jako první si můžeme zmínit takzvanou knížku, kde máme při zavření chráněnou i přední část mobilu. Nevýhoda je v tom, že před každým používáním ji musíme otevřít.  Další možností je běžný obal, který chrání především záda a boky telefonu. Kvalitní obaly jsou konstruovány tak, aby i při větším pádu co nejvíce zmírnili následky, takže i když nám mobil spadne na tvrdou zem, tak se mu nemusí nic stát.

mobilní telefon

Samozřejmě záleží na použitých materiálech a jejich tloušťce. Když už si budeme kupovat obal, tak se rovnou můžeme přesunout k výběru fólie či skla. Fólie má výhodu v malé tloušťce, takže nemá nijak negativní vliv na dotyk. Avšak sklo je trvanlivější a má mnohem větší odolnost, a to i proti poškrábání. Vždy je potřeba koupit produkty přesně na náš model telefonu, aby nám pasovali výřezy pro fotoaparát, LED diodu, tlačítka a další prvky.