Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Může být závislost na mobilu nebezpečná?

Dnes má mobilní telefon prakticky každý, od dětí až po staré lidi. Zvláště mladí jej pak používají téměř neustále, obvykle k prohlížení sociálních sítí či poslouchání muziky. To však v rodičích často vzbuzuje obavy z vytvoření závislosti. Je pravdou, že to se může poměrně snadno stát. Jedná se o stav, kdy onen člověk bez mobilního telefonu prakticky nemůže být. Pokud mu je odebrán či se rozbije, stává se daná osoba nervózní a nešťastnou až do té doby, než dostane svůj přístroj zpět.

 

člověk závislý na mobiliu

 

Že to není nic zdravého asi není třeba říkat. Koneckonců může velmi snadno nastat situace, kdy jej člověk zkrátka nebude moci používat, nebo se jej bude muset vzdát. Rozhodně se tedy nevyplatí na něm příliš lpět.

 

Na druhou stranu je dobré se také podívat na to, jaké nebezpečí vlastně představuje, hlavně ze zdravotního hlediska. Rozhodně totiž nenadělá takové škody jako drogy, kouření či alkohol. Nemusíme se bát, že si tak daná osoba zkrátí život či si přivodí nějaké zdravotní potíže, které ji budou pronásledovat po zbytek života.

 

chytrý mobilní telefon

 

Ovšem to neznamená, že bychom tomuto neměli věnovat pozornost. Ačkoliv totiž tento typ závislosti nemá přímé zdravotní následky, u těch psychických je tomu jinak. Především je zde totiž narušena schopnost soustředit se po delší dobu na jednu věc. To může způsobit problémy nejen ve škole či v práci, ale také například při delším řízení automobilu.

 

Dále je to nutnost neustále přístroj kontrolovat, což znamená, že máme mnohem méně času na práci, kterou je potřeba udělat. Můžeme tak snadno být pozadu s úkoly, což nám může způsobit další problémy či dokonce vyhazov z práce. A to si v dnešní době může dovolit skutečně jen málokdo.

 

Proto bychom měli absolvovat pravidelný detox, kdy mobilní telefon budeme používat skutečně jen v nezbytných případech, například když budeme muset někomu zavolat či bude někdo volat nám. Zkuste to a možná zjistíte, že se po nějaké době budete cítit lépe.