Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Jak začít se zdravým hubnutím?

Většina žen, ale i mužů v životě dojde do stavu, kdy chtějí pozměnit svou postavu. Nemusí se jednat vždy o hubnutí. Spousta lidí si to neuvědomuje, ale zdravě přibrat na váze je stejně obtížné, jako se snažit zdravě hubnout. Zdravé hubnutí vyžaduje komplexní zaměření se na zdravou stravu, pravidelný pohyb a také psychickou pohodu.

hubnutí

Mnoho lidí má velmi špatné stravovací návyky, které jsou způsobeny hektickou dnešní dobou. Nemáme čas se pořádně najíst, mnoha lidem to v zaměstnání ani pořádně není umožněno, či k tomu nemají vytvořené dostatečné podmínky, jako možnost skladovat jídlo v lednici nebo si jídlo ohřát. Hubnutí nebude snadné. Společnost a dnešní nastavení společnosti vám bude klást různé překážky. Musíte prokázat silnou vůli a jít si za svým cílem.

Snažte se ze začátku jíst alespoň pětkrát denně po menších porcích. Časem sami přijdete na to, co vám více vyhovuje. Ty časy, kdy se tvrdilo, že byste měli vynechávat večeři, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne nebo že byste rozhodně měli do jídelníčku zařadit dvě svačiny, jsou minulostí. Každý by si měl sám najít takový stravovací režim, který mu vyhovuje. Někomu třeba vyhovuje začínat až obědem, někomu jinému naopak jíst až sedmkrát denně malé porce. Záleží jen na tom, abyste byli v kalorickém deficitu.

hubnutí

Dbejte na to, abyste měli dostatečný přísun bílkovin z kvalitních zdrojů, jako je maso, zejména to s nízkým obsahem tuku, jako kuřecí či krůtí, ryby a mořské plody, mléčné výrobky nebo luštěniny. Ke každému jídlu zařaďte alespoň malou porci zeleniny a snažte se konzumovat i dostatek ovoce. Vyhněte se slazeným limonádám a nahraďte je neslazenými čaji či čistou vodou, kterou můžete ochutit třeba ovocem. Nevynechávejte sacharidy, i když to některé trendy dnešní doby doporučují. Pro naše tělo a zdravé hubnutí je důležité, aby mělo dostatečný přísun všech základních makroživin. Při zdravém hubnutí bychom měli hubnout zhruba 0,5 – 1 kg týdně. Kontrolovat, zda je vaše váha ideální k vašemu věku a výšce si můžete pomocí výpočtu BMI.