Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Dřevěné pergoly uspokojí celou vaši rodinu i vaše přátele


Máte v plánu nechat si postavit dřevěnou pergolu a zahradní altán v Liberci? Je to nejen ozdoba domu, ale i praktický pomocník pro práci i pro zábavu.

Vytvořte si pod pergolou pracoviště

Pergoly sice slouží primárně pro zábavu a obveselení, pro relaxaci a odpočinek, ale bývá to velmi často i vhodné prostředí pro domácí kancelář nebo pro některé vhodné manuální úkony. Kupříkladu si pod pergolu můžete odnést šicí stroj, ruční truhlářské nářadí, hrnčířský kruh pro výrobu keramiky, malířské náčiní pro různé nátěry, sadu nářadí pro opravu domácích spotřebičů atd. Pod pergolou máte klid, čerstvý vzduch a spoustu energie z okolního porostu. Bývá to výhodné i v tom, že tu svou pracovní činností téměř nic nelze poškodit, a také tu po sobě snáze uklidíte.

dřevěná pergola

Pergoly mohou být i velmi inspirativní pro umělecké obory, jako jsou malíři, sochaři či hudebníci. Je to zkrátka prostředí pro tvořivou činnost přímo ideální, zvláště tehdy, je-li pergola umístěna v závětří a s pěkným výhledem, kde vás nic a nikdo neruší.

nebe nad pergolou

Zahrajte si tu s dětmi karty

Zahrajete si občas s dětmi nebo s vašimi přáteli karty? Je to skvělá zábava na dlouhé hodiny a můžete si při tom vyprávět své životní příběhy, veselé historky nebo zajímavosti, o nichž mnozí nemají ani tušení. Znáte hru s názvem Lora? Pochází z Kladenska a dokáže zabavit mnohdy lépe, než Mariáš. Kdy jste si naposledy zahráli s dětmi Pexeso nebo Člověče nezlob se? Je to rozhodně lepší zábava, než čučet do mobilu a pohybovat se ve virtuálním světě. Buďte raději v tom hmotném, reálném, který vás obklopuje, a do něhož jste se zrodili, abyste jej užívali a poznávali lépe sami sebe a vše ostatní kolem vás.

Pergola je také dostatečně velký prostor pro hraní velkých deskových her nebo pro rozkládání papírových prospektů nebo map. Můžete si je rozložit na stůl zahradního nábytku nebo přímo na podlahu, abyste měli perfektní přehled, mnohem větší, než jaký je v obývacím pokoji.