Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Proč je vsakování dešťové vody na pozemku dobré?

Asi jen málokdo z lidí vítá déšť. To platí i o těch, kteří mají u domu či chaty zahradu. Znamená to totiž bláto a tedy i mnohem více práce. To je také jeden z důvodů, proč někteří lidé své pozemky, pokud je to finančně i prakticky možné, pokryjí betonem – nejenže po něm voda neškodně steče, ale navíc také spláchne nečistoty.

Oproti tomu na travnaté ploše musíme řešit vsakování dešťové vody na pozemku https://provodu.cz/domovni-cov-a-upravna-vody-destovka/. Vždy, když prší, se jí totiž alespoň část vsákne, a to může mít poměrně vážné následky, na které je potřeba dávat pozor.

rostlinám déšť svědčí

Tím nejdůležitějším je zvýšení hladiny podzemní vody. Pokud je v místě našeho bydliště už tak dost vysoká, může dojít až k zatopení sklepa. V případě, že se toto bude dít opakovaně, je zde riziko plísně a narušení statiky. Pokud máme na pozemku studnu, ze které odebíráme vodu, může se po dešti její kvalita poměrně drasticky změnit. Musíme tedy být opatrní, zvláště pokud ji používáme na vaření či dokonce na pití. Snadno bychom si totiž mohli přivodit nejrůznější zdravotní problémy.

prudké deště mohou vést k lokáním záplavám

Znamená to tedy, že je vsakování vody do půdy špatné? Ne, naopak! Co se vody týče, jsme země zcela závislá na srážkách. Je tedy nutné vodu v krajině co nejvíce zadržovat, a toto je jeden z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout. Musíme však učinit potřebná opatření.

V případě, že máme výše uvedené problémy, avšak přesto chceme přírodě pomoci, můžeme si pořídit přístroj na zachytávání vsáknuté dešťové vody. Jedná se o podzemní nádrž, do které velká část vsáknuté vody steče. My ji později můžeme využít například pro zalévání v době sucha, a udržet si tak i v tomto období zahradu svěží a zelenou.

Je však potřeba poznamenat, že valná většina z nás takovéto problémy mít nebude. Jen málokde je totiž úroveň podzemní vody tak vysoké. V takovém případě je zdaleka nejlepším řešením nechat přírodě v této věci volný průběh.