Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Proč dává Chorvatsko nemovitosti na prodej i v Čechách?

Asi není nikdo, kdo by občas nesnil o tom mít domek u moře, ideálně u toho Středozemního. Zde je podnebí o něco teplejší než u nás, avšak nikoliv příliš horké. Není tedy divu, že mnoho Čechů tráví svou dovolenou v Itálii, Řecku či Španělsku.

Zdaleka nejoblíbenější destinací je však Chorvatsko, a to jak pro svou polohu, tak i pro relativně nízké ceny a pěkné pláže. Chorvaté to samozřejmě vědí a značně z turismu, zvláště toho českého, těží. A to je také důvod, proč nabízí Chorvatsko nemovitosti na prodej i na českých trzích s nemovitostmi.

chorvatská pláž

Je to vlastně celkem jednoduché: procházíte si tak nabídky domů a bytů a najednou vidíte domek v Chorvatsku u moře. A to samozřejmě přitáhne vaši http://www.obecdruzec.cz/nabizeny-byly-take-kalendare-skoly-a-jine-predmety/g-5962 pozornost, neboť tuto zemi má většina z nás spojenu s příjemně strávenou dovolenou. Mít tam vlastní dům, kam můžeme jet, kdykoliv se nám zachce, aniž bychom museli platit cestovní kanceláři či se starat o ubytování tak zní jako splněný sen.

Situaci navíc pomáhá i fakt, že jsou tyto nemovitosti na naše poměry obvykle velice levné. To ještě zvyšuje jejich žádoucnost. Jen málokdo se však zamyslí nad tím, proč jsou vlastně tak levné a proč jsou nabízeny mimo jiné i v Čechách.

domek na pobřeží

Odpověď je přitom relativně jednoduchá – v Chorvatsku, stejně jako v mnoha dalších středozemních zemí, není mimo turismu příliš pracovních příležitostí, zvláště v přímořských oblastech. Mladí lidé se proto často stěhují do větších měst, kde mají přeci jen vyšší šanci na získání stabilního zaměstnání, nebo dokonce do zahraničí. Domy tak zůstávají opuštěné.

Zde se pak nabízí otázka, zda byste měli onen domek koupit. Jeho kupní cena totiž může být celkem nízká, avšak musíme si uvědomit, že pokud nechceme, aby chátral, musíme se o něj starat. K tomu samozřejmě patří opravy, pravidelné natírání a další. Kdo má rodinný domek ví, že práce kolem něj prakticky nekončí.

Je tedy jen na vašem rozhodnutí, zda tuto příležitost využijete či nikoliv. Jen je dobré se zamyslet, zda pro vás bude skutečně tak výhodná.