Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Nevyřešená záhada letu 370

Měl to být let jako každý jiný. Když let Malaysia Airlines 370 startoval, nikoho nenapadlo, že se stane součástí snad největší záhady v historii letectví.

Ze začátku všechno vypadalo naprosto normálně. Boeing 777 odstartoval v 00:41 z Mezinárodního letiště Kuala Lumpur. Za necelých šest hodin měl přistát v Pekingu, kam už ale nikdy nedoletěl. Po necelých 45 minutách letu náhle došlo ke ztrátě signálu, a tedy i ztrátě komunikace s řídím střediskem. Tři minuty předtím, než k tomu došlo, navázal let poslední kontakt se svým okolím. Deset minut od ztráty kontaktu navázal kontakt s letadlem pilot jiného letadla, který letěl nedaleko. Nikdo s ním ale nemluvil, slyšel jen nezřetelné zvuky podobné mumlání a praskání. Poté se letadlo už odmlčelo definitivně.

letadlo

Letadlo poté bylo na záznamech pouze vojenských radarů. Ty ho sledovali další hodinu, než se ztratil i z jejich záznamů.

Podle oficiálních vyjádření se letadlo nejspíš zřítilo do Indického oceánu. Proč? To ale zůstává nezjištěno. Nejpravděpodobnější verzí je, že letadlu došlo palivo. Proč ale došlo? K něčemu takovému by u žádného letu, a tím spíše u dopravního, nemělo nikdy dojít. Mohlo se jednat o poruchu, při které se pilotům ztížilo ovládání nad letadlem na tolik, že došlo k pádu letadla, nebo se spekuluje, že za tím mohl být sebevražedný úmysl kapitána letadla.

letadlo

Po troskách letadla bylo usilovně pátráno. Zatím bylo nalezeno ale jen naprosté minimum, a u některých ani nebylo zatím prokázáno, že patří k letu číslo 370. V roce 2017 bylo pátrání pozastaveno s tím, že se obnoví až tehdy, pokud se objeví nějaké nové stopy.

Nikdo tedy zatím nemůže přesně říci, co se s tímto letem stalo. Zda se opravdu zřítil do Indického oceánu nebo ne, a co za jeho tajemným zmizením stálo. Pravda je taková, že 239 lidí, kteří byli na palubě letadla, už nejspíš nemají žádnou šanci, že se vrátí ke svým blízkým.