Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Jak zbavit koberec zápachu

Lokální drobná znečištění

Situace, kdy na koberec vylijete omáčku z talíře, ze sklenice jablečný džus, nebo se vám povede rozlít na podlahu polévku, se stávají poměrně běžně, a nejsou ničím výjimečným. Pro takovéto případy se vyplatí vybavit se čistidly na koberec, případně prací sodou a octem a pokusit se vlastními silami skvrn a následného zápachu zbavit. Zápach se v tomto případě vytvoří až po určité době, pokud mezi vlákny zůstanou drobné kousky potravin, které tu začnou podléhat zkáze a rozkládat se. Jde zejména o žluklý tuk, jehož odér je velmi nepříjemný, a někdy vyvolává až nutkání na zvracení.

koberec na podlaze

Ne vždy se však daří vyčistit skvrnu důkladně, a tehdy se vyplatí pověřit čištěním koberce https://www.wismont-cisteni.cz/ odborníky.

Kusové koberce

Výhodu mají při lokálním znečištění obvykle kusové koberce, protože s nimi máte větší rozsah možností. Můžete je vzít na zahradu na trávník a důkladně je tu kropit vodou, anebo některé drobné koberečky šetrně vyprat v pračce na nízkou teplotu.

dívka na koberci

Kobercová metráž

U metrážových koberců vždy počítejte s potížemi v důsledku jejich stability na jednom místě. Do pračky se nevejdou a ven na zahradu je není tak snadné odnést, zejména, je-li v místnosti nábytek, nebo jsou-li koberce alespoň zčásti přilepené.

Kromě zápachu způsobeného rozlitými potravinami, anebo rozptýleným tukem při vaření, je ve hře ještě jedna věc, některými lidmi podceňovaná či dokonce zanedbávaná. Odér bosých chodidel. Nemusíte po koberci chodit přímo bosí, můžete po něm našlapovat klidně v ponožkách, ovšem pokud tento proces trvá delší dobu, z ponožek či z pokožky na chodidlech se do kobercových vláken vetře dostatek vašeho potu spolu s bakteriemi a vy pak po určitém čase začnete vnímat, že by se s tím mělo něco dělat. A to je opět čas pro strojní čištění, kdy na velkou podlahovou plochu nestačí pouze kartáč a kbelík s vodou a čisticím prostředkem.