Framil

Čím méně má člověk peněz, tím více má potíží. Protože má každý z nás své nezbytné se životem související potřeby, jež se jinak než za peníze uspokojit nedají.

Autoškola co obnáší

Autoškola je pro spoustu z nás úplný základ. Ale jaké člověk musí mít předpoklady pro její splnění? A jak se zpřísnily podmínky v posledních letech? Skoro každý touží mít automobil. Je to určitě jednodušší pro transport věcí a osob na dlouhé vzdálenosti. Nic vás nelimituje a můžete jet téměř kamkoliv. Pokud se chcete přihlásit do nějaké autoškoly, která je vám nejblíže musíte splnit některé základní požadavky. Jako jsou vyplnění přihlášky k přijetí na výuku a výcvik. Jako další si budete muset zajít ke svému obvodnímu lékaři, který vám vystaví lékařský posudek o vaší zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel.

automobil

Řidičem se může stát jen člověk, který dovršil osmnácti let. Lékařský posudek vás bude stát okolo 5000Kč a nesmí být starší než tři měsíce. A pokud by pro vás bylo problém zaplatit autoškolu najednou, je tu možnost zaplatit ji na splátky. Jako řidič, který vlastní řidičský průkaz skupiny B budete oprávněni řídit tyto vozidla: například malá auta kde jejich výkon nepřekoná 15KW a jejich hmotnost nepřevýší 550 kg. Pokud máte vůz s přípojným vozidlem nad 750 kg. Budete potřebovat řidičské oprávnění B96. A pokud například máte v letních měsících v automobilu i přívěs, pořiďte si v průkazu takzvaný B+E.

autoškola

To vám umožní řídit soupravu s přívěsem až do 3 a půl tuny. Buď se budete učit teorii v budově autoškoly, nebo se budete učit z učebnice sami a pouze bude s učitelem konzultovat to, čemu sami nerozumíte. A čtyři hodiny budete určitě probírat zdravotní přípravu. Ta je pro vás absolutně nevyhnutelná, pokud jde o krizové situace. Nikdy totiž nevíte, do čeho se můžete připlést. Taky se budete věnovat ukázce, jak správně vyměnit kola či žárovku vnějšího osvětlení. A když budete trénovat jízdu prakticky je rozdělena do několika částí. Nejdříve lekce na autocvičišti. Poté pět hodin v mírném provozu. A pak následuje 12 lekcí ve středně silném provozu. Poslední jsou jízdy ve frekventovaném městském provozu.